Sık Sorulan Sorular

Yurt Başvurusu için Gerekli Belgeler ?

Avcılar Mutlu Kız Öğrenci Yurduna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin aşağıdaki belgeleri getirmesi rica olunur.
A-Öğrenci belgesi
B-Sabıka kaydı
C-İkağmetgah belgesi
Ç-Sağlık raporu
D-2 Adet vesikalık resim
E-Aile evci izin dilekçesi
F-Kimlik Fotokobisi

Oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak ?

Herhangibir anlaşmazlık durumunda; yurt müdirelerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri bir başka muadil odaya ya da yine arzu ederlerse, bir başka şubemize nakil durumu gerçekleştirilmektedir.

Oda arkadaşımı nasıl seçebilirim ?

Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz. Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize, birici-ikinci öğretim olma durumunuza, vb. uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmenizde yardımcı olmaktadırlar.

Fiyatlarınız hakkıında bilgi alabilir miyiz ?

Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri yada kredi kartı ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır.

Yurtlarda konaklama ve fiyatların geçerli olduğu süreler hakkında bilgi almak istiyorum ?

Yurt ücreti ders yılı süreleri için geçerlidir ve yaz okulu,staj v.b hariçtir.Dönem içerisinde resmi ve dini bayram tatillerinde öğrenci talebimize göre nöbetçi şubemiz bulunmaktadır.Yaz döneminde yurtlarımızda kalmak için fiyatlarımızla ilgili yurt idaresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Güvenlik nasıl sağlanıyor? Ne gibi güvenlik önlemleri alıyorsunuz ?

Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci elektronik chipli geçiş kontrol sistemi ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır.

Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları,alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurt binalarımız, alınan tüm yangın,güvenlik tedbirleri ile müdahaleye hazır durumdadır.

Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorum ?

Binalarımız merkezi kalorifer ve kat kalöriferi sistemleri ile ısıtılıyor.24 saat kesintisiz ısınma sistemlerimiz sabah ve akşam teknik ekibimiz tarafından günlük kontrol edilmektedir.

Herhangi bir dernek, vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı ?

Yurdumuz, T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermektedir. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz.Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda, Atatürkçü,çağdaş,evrensel,laik,ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacıyla hareket etmekteyiz.